Kurdami namus greičiausiai galvojame ne tik apie jų įrengimo funkcionalumą, estetiką, kaip juose jausimės bet, labai tikėtina, ir apie tuo metu vyraujančias interjero dizaino tendencijas bei tai, kaip mūsų namus matys ir ką apie juos sakys kiti. Kalbant jungistinės psichologijos terminais, šioje vietoje reikšmingas vaidmuo tenka Personos archetipui. Pasak Carl Gustav Jung, Persona yra kompromisas tarp individo ir visuomenės, parodantis, kaip jis turi atrodyti; tai – apgaulinga išorė. Persona yra tarsi kolektyvinės pasąmonės uždėta kaukė, kuri „vaidina individualumą“ ir taip apgauna tiek aplinkinius, tiek patį asmenį, kad tai yra „tikras individualumas“. O iš tiesų asmuo vaidina rolę, per kurią pasireiškia kolektyvinės pasąmonės patirtis. Hm… Ar tai reiškia, kad jei norime įtilpti į šiuolaikiško dizaino rėmus ir parodyti kitiems, kokie gražūs yra mūsų namai, rizikuojame susikurti namus, kurie neišreikš mūsų individualumo ir neatlieps mūsų vidinių poreikių? Turbūt į šį klausimą būtų galima atsakyti ir „taip“, ir „ne“. Viena vertus, jei galvosime tik apie visuomenės lūkesčius ir pamiršime save, namai gali tapti visai ne mūsų, o išorinio pasaulio dalimi. Kita vertus, gyvename su žmonėmis ir tarp žmonių, ir gyvename būtent tuo metu, kada vyrauja tam tikros dizaino tendencijos, kurios neišvengiamai turi įtakos mūsų pasirinkimams. Tad nieko nuostabaus, kad aplinkinių ir visuomenės lūkesčiai, kaip juos suprantame, aktyviai dalyvauja mūsų gyvenime ir, tuo pačiu, namų kūrime. O ir Personos archetipas nėra toks vienareikšmis – pasak C. G. Jung, pačiame Personos pasirinkime ir pasireiškime galime atrasti individualumo išraišką. Tad panašu, jog ir bandydami įtilpti į standartus galime atrasti būdų, kaip atliepti savo vidinius poreikius.
Mane žavi IKEA siūlomas baldų ir namų apyvokos daiktų asortimentas – daugybė galimybių iš tų pačių daiktų kurti skirtingus interjerus. Ir nors dabar, kiek girdžiu, „visi viską perka iš IKEA“, labai smalsu būtų pamatyti, kokie skirtingi šių pirkimų rezultatai.
0 Comments
Your comment will be posted after it is approved.
Leave a Reply. |
vidiniai namaiSkalbinių džiovimo ritualai arba kas slypi po kasdiene buitimi?
Kai šulinyje atrandame saulę Vėlinėms artėjant: kai su vaikais kalbamės apie mirtį Namų psichologija. Apipinti istorijomis Supamoji kėdė arba supimasis savo soste Ar išdrįsime atidaryti spintą? Vidinė gynybinė siena - sauganti mus ar trukdanti būti pasaulyje? Vidinių namų fasadas Ką slepia užvertos vidinės durys? Apie namų terapiją Pastatyk savo pilį Man važiuoja stogas.... Ar Tau visi namuose? Truputis istorijos arba mano ieškojimai savi namaiSkalbinių džiovimo ritualai arba kas slypi po kasdiene buitimi?
Namų psichologija. Apie muziką, tylą ir bildesius Šakotis Motinos dienos proga. Namų psichologija Namų psichologija. Apipinti istorijomis Supamoji kėdė arba supimasis savo soste Intuityvus blizgesio poreikis - iš kur jis? Kai žiema ateina Prisijaukinti namus - Pterodaktilis.com Ar įmanoma prisijaukinti danų hygge? Interviu su psichologe ir architekte: kas būstą paverčia namais? Interjero psichologija - kas tai? Ar emocinis būsto pirkimas yra blogai? Apie namų terapiją Apie namus LRT KLASIKOS eteryje Šventėms artėjant: kur slypi namų židinio paslaptis? Namų interjero ritmas perimtas iš gamtos - išorinei ir vidinei harmonijai Namai, kuriuose gyvena istorijos Pojūčius žadinantys namai Nuo savanų iki savų namų: individuali patirtis Nuo savanų iki savų namų: kultūra Nuo savanų iki savų namų: I dalis Apie savus namus LRT radijo eteryje Kokios „prisiminimų gėlės“ skleidžiasi Jūsų namuose? Pirmieji namai kūdikiui: emocinė ir kūniška artuma Kas svarbu kuriant vaikų ugdymui skirtą aplinką? Pastatyk savo pilį Motinos rankų saugumas Norėčiau turėti Tavo sparnus Prosenelių raštai Apgaulinga išorė?... Man važiuoja stogas.... Ar Tau visi namuose? Namai gamtoje gamta namuose Traukos centrai namų erdvėje Apie erdves, prieglobstį ir perspektyvą Gyventi pušų viršūnėse Vakaro jaukumas Ramybės ir šėlsmo gelmės Truputis istorijos arba mano ieškojimai Įžangai Knygaužsiėmimų ciklasseminaraiAtsiliepimai |